( +90 ) 212 - 560 20 49

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI GÖREVLENDİRME ZORUNLULUĞU ERTELENDİ !

29 Temmuz 2020

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu kapsamında Az Tehlikeli ve 50`den az çalışanı olan Kamu Kurumları  ve işyerleri için İş Güvenliği Uzmanı  ve İşyeri Hekimi görevlendirme zorunluluğu 14 Temmuz 2020 tarihinde ertelenmiştir. 14 Temmuz 2020 tarihinde Ak Parti milletvekilleri tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan 10 maddelik İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nde söz konusu uzman ve hekim görevlendirme zorunluluğunun ertelenmesine yönelik bir maddeye yer verildi. Söz konusu madde uyarınca; geriye dönük olarak 1 Temmuz 2020 tarihinden geçerli olmak üzere, kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirme / çalıştırma yükümlülüğü 31 Aralık 2023 tarihine kadar erteleneceği belirtilmiştir. Ertelemenin Sebebi Kanun teklifinin gerekçesinde ;  MADDE 8  Yeni  koronavirüs  (Covid-19) salgını nedeniyle eğitimlerin aksaması ve ilgili sınavların gerçekleştirilememesinden kaynaklı olarak oluşacak uzman ve hekim açıklarını önlemek adına İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 50`den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri ile kamuya ait işyerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirilmesine ilişkin hükmünün yürürlüğünün ötelenmesi amaçlanmaktadır.

Read more

ŞİŞLİ EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ SN. MURAT TURHAN’A YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİZ.

22 Temmuz 2020

Kurucu Avukatımız Yiğit YILDIZ’ın BaşkanVekili olduğu Abdi İpekçi Caddesini Güzelleştirme Derneği olarak Şişli Emniyet Müdürlüğüne yeni atanan Sn. Murat TURHAN’a yeni görevinde başarılar dileriz.

Read more

DEİK Balkan Talks: Karadağ’da İş ve Yatırım: Hukuksal Süreçler, Teşvikler & Finansman

24 Haziran 2020

Karadağ’da ekonomik vatandaşlık alma yolları ile alakalı Neziroğlu Law Firm Kurucu Avukatımız Yiğit Yıldız’ın aynı zamandada DEİK Karadağ iş konseyi Başkanvekili 19.06.2020 tarihinde DEİK’in organize ettiği Karadağ’da yatırım fırsatları paneline panelist olarak davet edilmiş olup bu panelde yabancıların Karadağ’dan vatandaşlık edinmesi yolu olan ekonomik vatandaşlık programını ve Karadağ’da şirket kurulumunu özelleştirmeler hakkında ki sorunları detaylıca anlatmıştır.

Read more

KARADAĞ’DA ŞİRKET KURULUMU NASIL OLUR VE ŞİRKET KURULUMUNDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR !

24 Haziran 2020

KARADAĞ’DA ŞİRKET KURULUMU NASIL OLUR VE ŞİRKET KURULUMUNDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR ! Karadağ’da ekonomik vatandaşlık alma yolları ile alakalı Neziroğlu Law Firm Kurucu Avukatımız Yiğit Yıldız’ın aynı zamandada DEİK Karadağ iş konseyi Başkanvekili 19.06.2020 tarihinde DEİK’in organize ettiği Karadağ’da yatırım fırsatları paneline panelist olarak davet edilmiş olup bu panelde yabancıların Karadağ’dan vatandaşlık edinmesi yolu olan ekonomik vatandaşlık programını ve Karadağ’da şirket kurulumunu özelleştirmeler hakkında ki sorunları detaylıca anlatmıştır.

Read more

KARADAĞ’DA EKONOMİK VATANDAŞLIK NEDİR ?

24 Haziran 2020

KARADAĞ’DA EKONOMİK VATANDAŞLIK NEDİR ? Karadağ’da ekonomik vatandaşlık alma yolları ile alakalı Neziroğlu Law Firm Kurucu Avukatımız Yiğit Yıldız’ın aynı zamandada DEİK Karadağ iş konseyi Başkanvekili 19.06.2020 tarihinde DEİK’in organize ettiği Karadağ’da yatırım fırsatları paneline panelist olarak davet edilmiş olup bu panelde yabancıların Karadağ’dan vatandaşlık edinmesi yolu olan ekonomik vatandaşlık programını ve Karadağ’da şirket kurulumunu özelleştirmeler hakkında ki sorunları detaylıca anlatmıştır.

Read more

MÜVEKKİLİMİZ ‘MEHMET BAYKAL’ VEFAT ETTİ !

8 Haziran 2020

Müvekkilimiz Mehmet Baykal’ın ölüm haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Bugün “MAXX ROYAL” olarak bilinen, Kiriş World Otellerinin de sahiplerinden olan Mehmet Baykal’a Allah’tan rahmet, tüm ailesi ve sevdiklerine başsağlığı dileriz.

Read more

AZERBAYCAN’DA FAALİYET GÖSTEREN EN AKTİF TÜRK HUKUK BÜROSU ‘NEZİROĞLU LAW FİRM’

5 Haziran 2020

Azeri ve Türk iki dev şirketin birleşmesinin hukuki çözüm ortağı olmamız sebebiyle, Hukuk Büromuz, Azerbaycan’da faaliyet gösteren en aktif Türk Hukuk Bürosu ödülüne layık görülmüştür.

Read more

KURUCU AVUKATIMIZ YİĞİT YILDIZ NTV FİNANS KAFE PROGRAMIN’DA !

5 Haziran 2020

İşveren ve işçileri yakından ilgilendiren konuları Ntv Finans Kafe programında Melda hanım İle birlikte gündeme aldık.

Read more

YENİ HUKUK PARTNERİMİZ LAWARE ASSOCİATES

5 Haziran 2020

Hukuk büromuz ,Hindistan’da bulunan ve Uluslararası Ticaret Hukukunda uzmanlaşmış ‘Laware Associates’ isimli hukuk bürosu ile partnerlik anlaşması akdetmiştir.Tarafları tebrik eder, bu anlaşmanın akdedilmesinde emeği geçen Neziroğlu Law ekibine teşekkür ederiz.

Read more

NİŞANTAŞI ABDİ İPEKÇİ CADDESİ İÇİN GENEL KURUL TOPLANTISI BÜYÜK KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ !

5 Haziran 2020

Abdi İpekçi Caddesinin dününün,bugününün ve geleceğinin konuşulduğu, tüm mülk sahiplerinin ve kiracılarının katıldığı çok değerli bir toplantı gerçekleşti. Bugün Abdi İpekçi Caddesi için bitiş değil başlangıç günü. Tüm dünya’ya örnek olacak proje ile Abdi İpekçi Caddesi elbirliğiyle Dünyanın en iyi Caddesi olma yolunda tüm hızıyla devam ediyor.Derneğin Kurucu Başkanvekili Av.Yiğit YILDIZ, Türkiyede Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi gibi başka bir caddenin olmadığını, bu değerlerimizi korumamız gerektiğini ve bu yolda taşın altına her bir ferdin elini koyarak bu caddeyi yeniden cazibe merkezi haline getirmeyi amaçladığını dile getirdi.

Read more