( +90 ) 212 - 560 20 49

‘Turkey And U.K Sign Post-Brexit Free Trade Agreement’ adlı makalemiz Ocak ayında en çok okunan makale ödülünü aldı.

23 Şubat 2021

Ofisimiz adına Sn. Ege ÖZYEĞİN tarafında yazılan ”Turkey And U.K Sign Post-Brexit Free Trade Agreement” adlı makalemiz, www.mondaq.com ‘da Ocak ayında en çok okunan makale ödülünü aldı. Kendisini tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz. Makalenin tamamı için tıklayınız.

Read more

TÜRKİYE İLE İNGİLTERE ARASINDA SERBEST TİCARET ANLAŞMASI İMZALANMIŞTIR. ”LONDRA OFİSİMİZ TEMSİLCİLERİNDEN JD.ESQ.EGE ÖZYEĞİN ANLAŞMAYI DEĞERLENDİRİYOR.”

30 Aralık 2020

TÜRKİYE ile BİRLEŞİK KRALLIK ARASI İMZALANAN SERBEST TİCARET ANLAŞMASI

Türkiye’nin Avrupa Birliği ile 31 Aralık 1995 tarihinde yürürlüğe giren bir gümrük birliği anlaşması bulunmaktadır. Türkiye-AB Gümrük Birliği, sanayi ürünlerini ve işlenmiş tarım ürünlerini kapsamakta olup, bu anlaşma uyarınca, taraf ülkelerin söz konusu malları gümrük alanı içinde, her nev’i tarife ve eşdeğer vergiden muaf olmak kaydıyla serbestçe dolaşabilmektedir.  

Read more

DIŞ İŞLERİ BAKANIMIZ SN.MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU İLE KARADAĞ’DA BİR ARAYA GELDİK.

26 Ekim 2020

Kurucu Avukatımız Yiğit YILDIZ ve Dış İşleri Bakanımız SN. Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ile Karadağ’da bir araya geldi. Karadağ Podgorica Hilton’da gerçekleşen toplantıda, Karadağ’a yatırım yapan iş adamlarımızın yüzleştiği sorunlar ifade edildi ve çözüm önerileri getirildi. Ek olarak, Karadağ’a yapılan yatırımlarda meydana gelen, hukuki ihtilaflarda ve vergi sorunlarında, kamuda oluşan bilgi kirliliği sorununun giderilmesi adına, Ziraat Bankası, Tosyalı Holding, Sancaklı Grup, Merit Otel, DEIK, Global Holding -başkanı ve vekilleri- katılımcıları tarafından, bir konferans düzenlenmesine karar verildi.

Read more

ABDİ İPEKÇİ CADDESİNİ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANIYLA BİR ARAYA GELDİK.

26 Ekim 2020

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Abdi İpekçi Cadde Güzelleştirme Derneği’nin BaşkanVekili Av.Yiğit YILDIZ’ı ve Yönetim Kurulu’nu, Abdi İpekçi Caddesi ile ilgili proje için, ofisinde ağırladı. Yeni görevinde başarılar diliyor, projemize olan ilgi ve alakası için teşekkür ediyoruz.

Read more

AV. YİĞİT YILDIZ GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU İLE PODGORİTSA’DA BİRARAYA GELDİ.

26 Ekim 2020

DEİK Karadağ İş Oturumu, DEİK Karadağ İş Konseyinin BaşkanVekili Av. Yiğit YILDIZ ve Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlunun katılımıyla gerçekleşti. Türkiye ve Karadağ arası ticari ilişkileri geliştirmek adına gerçekleştirilen oturum oldukça verimli geçti.

Read more

DEİK KARADAĞ İŞ KONSEYİNİN BAŞKANVEKİLİ KURUCU AVUKATIMIZ YİĞİT YILDIZ OLDU.

26 Ekim 2020

DEİK Karadağ İş Konseyinin BaşkanVekili Kurucu Avukatımız Yiğit YILDIZ oldu. Karadağ İş Konseyi Başkanı Naser ALİM ve tüm yönetim kurulu üyelerini tebrik eder, DEIK İş Konseyi’nin seçilen tüm başkanlarına başarılar dileriz.

Read more

DEİK KARADAĞ İŞ KONSEYİ OLARAK, KARADAĞ PARLAMENTER HEYETİNİ AĞIRLADIK.

26 Ekim 2020

DEİK Karadağ İş Konseyi olarak, Karadağ Parlementer Heyetini ağırladık. Karadağ ve Türkiye arası ticaret hacminin geliştirilmesine odaklanılan toplantıya, Karadağ Parlemento Başkanı Mr. Ivan BRAJOVIC, Meclis Başkan Vekili M.Genci NİMANBEGU ve eşlik eden vekiller, Karadağ Elçisi Perisa KASTRATOVIC ve Karadağ Başkonsolosu Selim LİKA katılım sağladı.

Read more

KURUCU AVUKATIMIZ YİĞİT YILDIZ “DEİK-AB” BATI BALKANLAR HEYET TOPLANTISINA KATILDI.

26 Ekim 2020

Kurucu Avukatımız Yiğit YILDIZ, DEIK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türkiye – Karadağ Başkan Yardımcısı olarak, “DEIK-AB” Batı Balkanlar Heyet Toplantısına katıldı.

Read more

KURUCU AVUKATIMIZ YİĞİT YILDIZ ARTI TV’YE KONUK OLDU !

26 Ekim 2020

Artı Tv’ye konuk olan ‘Konkordato’ adlı kitabının yazarı Av. Yiğit YILDIZ, Konkordato ilanı’nın şirketleri nasıl etkilediğini anlatıyor.

Read more

MÜVEKKİLİMİZ ‘MEHMET BAYKAL’ VEFAT ETTİ !

8 Haziran 2020

Müvekkilimiz Mehmet Baykal’ın ölüm haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Bugün “MAXX ROYAL” olarak bilinen, Kiriş World Otellerinin de sahiplerinden olan Mehmet Baykal’a Allah’tan rahmet, tüm ailesi ve sevdiklerine başsağlığı dileriz.

Read more